Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Statybos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU įvyko pirmieji BIM mokymai

VGTU įvyko pirmieji BIM mokymai

2017-06-26
VGTU įvyko pirmieji BIM mokymai
Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko pirmieji BIM (angl. Building Information Modeling) kvalifikacijos tobulinimo mokymai „Statinių gyvavimo ciklo inžinerinis informacinis modeliavimas ir valdymas“. Renginys sulaukė didelio verslo ir akademinės statybos specialistų bendruomenės dėmesio. Mokymus vedė ir patirtimi dalinosi VGTU Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centro direktorius doc. dr. Vladimir Popov.
 
VGTU jau antrus metus siūlo Statinių informacinio modeliavimo magistro studijų programą, šiais mokslo metais paskelbtas jau trečias priėmimas, tačiau, anot  V. Popov, auganti ir modernėjanti statybos sritis reikalauja vis daugiau naujų šiuolaikinių specialistų.
 
„Reaguodami į rinkos poreikius nutarėme parengti BIM kvalifikacijos kėlimo kursus, kuriuose labai glaudžiais ir koncentruotai pateikiamos svarbiausios BIM žinios. Tai kursai apie BIM metodologijos pagrindus ir kertinius aspektus, jų tikslas yra įvesti klausytojus į platų BIM pasaulį, padėti jame susiorientuoti bei pasirinkti teisingą kelią“, – sako V. Popov.
 
 
Anot VGTU Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centro direktoriaus, šie kursai yra skirti plačiai statybos proceso dalyvių auditorijai: statytojams, vystytojams, architektams, konstruktoriams, inžinieriams, rangovams, gamintojams, pastatų prižiūrėtojams ir kitiems statybos srities specialistams bei rinkos dalyviams.
 
Pasak V. Popov, didėjantis BIM metodų taikymas projektavime, gamyboje, statyboje ir objektų valdyme reikalauja iš šiuose procesuose dalyvaujančių specialistų ne tik naujų teorinių žinių ir specifinių praktinių įgūdžių, bet ir platesnio akiračio derinant atskirų projektų disciplinas bei projekto vystymo stadijas. Dėl šios priežasties viena svarbiausių statybos pramonėje veikiančių subjektų užduočių turėtų būti visų statinio projekto vystymo etapų – projektavimo, statybos ir naudojimo – integravimas, kuris padėtų siekti bendro požiūrio į statomų objektų gyvavimo ciklo procesų kaštus.
 
Birželio pabaigoje įvykę mokymai buvo pirmieji iš VGTU specialistų parengto BIM paskaitų ciklo.
Kiti BIM mokymai vyks:
Rugsėjo 26 d. – „Statinio integruoto projekto rengimas“;
Spalio 31 d. – „Statybos projekto planavimo ir vykdymo informacinis modeliavimas“;
Lapkričio 28 d. – „Statinio ir jo infrastruktūros  priežiūros ir naudojimo informacinis modeliavimas“.
 
Mokymų programos patvirtintos VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro bei suderintos su LR Aplinkos ministerija. Seminaro dalyviams išduodami kvalifikacijos tobulinimą patvirtinantys pažymėjimai.
 
Daugiau informacijos ir registracijos formas rasite čia. 
 
Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis į Vilmą Vilimę: vilma.vilime@vgtu.lt;  tel.: +370 5 2512548.
    • Puslapio administratoriai:
    • Rita Valaitienė
    • Lina Bakšienė
    • Linas Juknevičius
    • Justė Kareivaitė