Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Statybos fakultetas Padaliniai Kita informacija

Kita informacija

 
 
 
_________________________________________________________________________________________________
Statybinių medžiagų katedros
Magistrantų baigiamųjų darbų peržiūros
 
I - peržiūra,  SRL-I 104
2017 balandžio 11d. 12.00 val.
II - peržiūra, SRL-I 104
2017 gegužės 09 d. 9.30 val.
III - peržiūra, SRL-I 104
2017 gegužės 23 d. 9.30 val.
Darbų pridavimas
2017 birželio 9 d.
Baigiamojo darbo gynimas, SRL-I 104
2017 birželio 14 d. 9.00 val.
 
Bakalaurų baigiamųjų darbų peržiūros
 
I - peržiūra,  SRL-I 104
2017 gegužės 09 d. 13.00 val.
II - peržiūra, SRL-I 104
2017 gegužės 23 d. 13.00 val.
III - peržiūra, SRL-I 104
2017 gegužės 30 d. 9.30 val.
Darbų pridavimas
2017 birželio 6 d.
Baigiamojo darbo gynimas, SRL-I 104
2017 birželio 13 d. 9.00 val.
_______________________________________________________________________________________________________________________
 
LITEXPO PARODA „MOKYKLA 2015“
 
Statybinių medžiagų ir gaminių mokslo instituto darbuotojai dr. Giedrius Girskas ir inžinierius Mindaugas Macijauskas dalyvavo 5-oje mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje MOKYKLA 2015. Statybos inžinerijos laboratorija -  erdvė, kurioje moksleiviai kartu su savo mokytojais dalyvavo praktinėse veiklose, leidusiose suprasti jungtis tarp gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, jų praktinį pritaikomumą, reikšmę kasdieniam gyvenimui bei mūsų istorijos pažinimui. Buvo pristatoma modifikuotų betonų savybių tyrimai, supažindinami su dažniausiai naudojamais betono gamyboje užpildais, rišamosiomis medžiagomis bei priedais skirtais modifikuoti betonus. Buvo atliekami laboratoriniai bandymai su cementiniais mišiniais. Apytiksliu vertinimu, per 2 dienas parodoje padirbėjo apie 330 iš anksto užsiregistravusių mokinių, tačiau dar trigubai daugiau buvo neregistruotų mokinių. Didelė dalis šių mokinių ne tik patys kažką pabandė, išmoko ar pasigamino, bet kartu daugiau sužinojo ir apie VGTU.
 
Vaizdas prie Statybinių medžiagų katedros stendo.
                                                                                                                                                                                                                                  
 
 
 
 
 
 
 
 
2017 m. kovo 16 d. vyko 20-oji Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija „MOKSLAS – LIETUVOS ATEITIS“. „Statybinės medžiagos“ S1 sekcijos darbą organizavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybinių medžiagų katedra.
 
Statybinių medžiagų katedros doktorantai ir jų vadovai
 
Statybinių medžiagų katedros IV metų doktorantė Ramunė Lebedeva
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
PROJEKTAS TAB-LB-15/2015, TEMA „LAIDŽIOS ALIUMINATINĖS KERAMIKOS, SKIRTOS DISPERSINIŲ HIDROSISTEMŲ MIKRO- IR ULTRAFILTRACIJAI, MIKROSTRUKTŪROS IR FORMAVIMO PROCESŲ TYRIMAI“
 
Vizito metu vyko diskusijos apie visus vykdomų tyrimų gautus rezultatus ir buvo planuojami tolimesni moksliniai darbai. Aptartas bendros publikacijos tarptautinėje konferencijoje „Multilayer High-Alumina Ceramic Materials for Disperse Systems Microfiltration with Active Layer Received in Al2O3-CuO, Al2O3-TiO2-MnO2 Systems“ rengimas. Taip pat buvo aplankyta tarptautinė paroda „Baltarusijos statybinė savaitė“, kuri vyko 2016 m. balandžio 12-15 dienomis Minske bei statybinių medžiagų gamykla. 
 
 
 
VIZITAI Į BALTARUSIJOS VALSTYBINĮ TECNOLOGINĮ UNIVERSITETĄ
 
Vizito į Baltarusiją metu buvo aplankytas Baltarusijos valstybinis technologijos universitetas (BVTU), Chemijos technologijos ir technikos fakultetas, stiklo ir keramikos technologijos katedra. Apsilankymo metu susipažinta su fakulteto ir katedros vadovybe ir dėstytojais, mokslininkais, moksliniu fakulteto ir katedros pajėgumu projekte nagrinėjamais klausimais, vyko diskusijos. Apžiūrėta fakulteto ir katedros infrastruktūra, laboratorijos, turima įranga, aptarta tolimesnė VGTU -  Baltarusijos valstybinio technologijos universiteto dviejų laipsnių programos eiga.
Taip pat buvo dalyvauta tarptautinėje konferencijoje „Naujausi pasiekimai ir inovacinė plėtra chemijos pramonėje ir statybinių medžiagų gamybos srityje“, kuri vyko 2015m. lapkričio 18-20 dienomis BVTU. Konferencijos metu buvo pristatytas pranešimas – „The effect of synthetic zeolite obtained from aluminium fluoride waste production on hardened cement paste“ („Sintetinio ceolito gauto iš aliuminio fluorido gamybos atliekų įtaka cementiniam akmeniui“). Pranešimo autoriai: G.Girskas ir G.Skripkiūnas. Buvo išklausyti kitų šalių mokslininkų pranešimai.
 
Iš kairės doc. A. Kičaitė, dr. O kizinievič, prof. G. Skripkiūnas.
 
2015 m. gruodžio 8-10 d. Statybinių medžiagų katedros vedėjas prof. G. Skripkiūnas, doc. A. Kičaitė, dr. O. Kizinievič lankėsi Baltarusijos valstybiniame technologijos universitete. Vizito metu aptarta tolimesnė VGTU -  Baltarusijos valstybinio technologijos universiteto dviejų laipsnių programos eiga. Atlikti geriausių eksploatacinių savybių keraminių bandinių fizikiniai-mechaniniai tyrimai, diferencinė-terminė analizė (DTA). Vyko diskusijos apie vykdomų tyrimų gautus rezultatus ir buvo planuojami tolimesni moksliniai darbai.
Aptartas bendros publikacijos rengimas. Aplankyta Minsko statybinių medžiagų gamykla (Минский завод строительных материалов, 220015, РБ, г. Минск, ул. Я.Мавра, 47), kurioje buvo kalbama apie naujausias keraminių dirbinių gamybos technologijas, kurios įdiegtos šioje gamykloje. 
 
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________
 
18-oji Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija
 
 
„MOKSLAS – LIETUVOS ATEITIS“
 
 
2015 m. kovo 5d. įvyko 18-oji Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija “Mokslas-Lietuvos ateitis”. Statyba.  Statybinės medžiagos.
Konferencijoje dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistrantai, doktorantai, docentai, profesoriai. Į konferenciją atvyko jaunieji mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto ir Klaipėdos universiteto.
Konferencijos metu buvo skaityti 14 pranešimų. Statybinių medžiagų sekcijos jaunieji pranešėjai nagrinėjo aktualias statybinių medžiagų temas: specialių priedų panaudojimą betonams, biokuro deginimo pelenų panaudojimą cementinėsė sistemose, ugniai atsparias medžiagas bei kitus dabartiniam laikotarpiui aktualius klausimus.
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Antanina Červokienė
  • Elida Žalnieriūnienė
  • Rita Valaitienė
  • Lina Bakšienė
  • Linas Juknevičius
  • Justė Kareivaitė